Po co wyceniać dzieło sztuki?

Wycenę dzieł sztuki wykonuje się m.in. w celu legalnego wywozu obiektu za granicę, dla celów ubezpieczeniowych, w sytuacjach związanych z podziałem majątkowym lub spadkowym, a przede wszystkim przed sprzedażą. Rzetelna wycena posiadanego obiektu pozwoli Ci na uniknięcie sytuacji sprzedania posiadanego obiektu poniżej jego realnej wartości rynkowej. Warto skonsultować także wartość i autentyczność obiektu przed zakupem obrazu.

Jakiego rodzaju obiekty wyceniamy?
Specjalizujemy się w temacie polskiego malarstwa i grafiki XIX i XX wieku, ale chętnie podejmiemy się wyceny także innych obiektów takich jak np. rzeźba, rzemiosło artystyczne, sztuka współczesna.
Kim jesteśmy?
Jesteśmy wyspecjalizowanym salonem dzieł sztuki istniejącym nieprzerwanie od 1991 roku w sercu Krakowa, przy Rynku Głównym. Nasz zespół tworzą doświadczeni antykwariusze i historycy sztuki. Jako galeria należymy do Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz międzynarodowego stowarzyszenia antykwariuszy i sprzedawców dzieł sztuki CINOA. Szczegóły teleadresowe znajdują się w zakładce KONTAKT.
Czym jest szacunkowa wycena działa sztuki?
Na wartość dzieła sztuki wpływa wiele różnych czynników m.in. autor, technika, wiek, rozmiar i stan zachowania. Ponieważ na podstawie zdjęcia nie da się rzetelnie zbadać każdego z tych aspektów w naszych wycenach „na odległość” podajemy kwotę szacunkową, czyli przedział cenowy, w którym mieści się realna naszym zdaniem wartość handlowa przesłanego obiektu.
Jakie fotografie przesłać?
Do określenia właściwej wartości Twojego obrazu porzebujemy zdjęcia całej pracy, zbliżenia sygnatury, ewentualnie zdjęcie tyłu pracy, jeśli są tam dodatkowe opisy, pieczęcie lub naklejki. Postaraj się, żeby zdjęcia były wyraźne i dobrze doświetlone, sfotografowane na wprost, a nie pod kątem, a jeśli praca jest za szybą unikaj odbić z lampy błyskowej.
Zdjęcia możesz przesłać w popularnych formatach plików graficznych (jpg, png, gif, bmp) lub na serwerze (np. Google Drive). Nie wysyłaj zbyt wielu załączników w jednej wiadomości i nie załączaj spakowanych plików.
Jak długo aktualna jest wycena?
Ze względu na zmienność i dynamikę rynku dzieł sztuki wycena najbardziej aktualna będzie w momencie jej dokonywania. Nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku wartość obiektu po kilku miesiącach czy latach znacząco się zmieni, ale należy pamiętać, że jest to możliwe. Przyczynami, dla których ceny prac danego artysty mogą szybko ulec zmianie to np. podaż tych prac na rynku, pewnego rodzaju “moda”, rekord aukcyjny lub duża wystawa promująca twórczość.
Chcę sprzedać obiekt.
Prowadzimy skup dzieł sztuki za gotówkę oraz przyjmujemy obiekty do sprzedaży galeryjnej (komisowej). Zapraszamy na stronę: SKUP OBRAZÓW.