Posiadasz obraz, który chciałbyś wycenić i szukasz do tego profesjonalisty?

Wykonujemy szacunkowe wyceny malarstwa i grafiki, zarówno twórców polskich jak i zagranicznych. Tego rodzaju wycena może być przydatna w przypadku chęci sprzedaży dzieła, dla ubezpieczyciela oraz przy podziałach majątkowych. Tego typu konsultacje polecamy w szczególności osobom zamierzającym dokonać zakupu dzieła sztuki – jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości przy zakupie, warto je skonsultować i zweryfikować! Jeśli potrzebujesz wyceny, która umożliwi legalny wywóz dzieła sztuki za granicę przejdź do działu: WYWÓZ ZA GRANICĘ. Podstawowy typ wyceny jaki proponujemy to wycena na podstawie zdjęć wykonana w pełni online. W przypadkach tego wymagających możemy wykonać pełną wycenę pisemną (wtedy konieczne jest dostarczenie obiektu do naszej siedziby).

Krok pierwszy.

Prześlij nam zdjęcia przygotowane według schematu poniżej. W osobnych załącznikach wyślij:
zdjęcie całej pracy (a.),
zbliżenie sygnatury, czyli podpisu (b.),
ewentualne znaki szczególne i dodatkowe oznaczenia na odwrocie (c.).

Postaraj się jak najdokładniej opisać obiekt do wyceny – określ:
technikę (farba olejna, akwarela, pastel, grafika),
podłoże (deska, płótno, tektura, papier)
oraz
podaj wymiary mierzone bez ramy (a.).

jak przygotować zdjęcia do wyceny

Krok drugi.

Poczekaj na wiadomość zwrotną. Zdecydujemy czy przesłane przez Ciebie materiały są wystarczające i określimy w niej koszt wyceny. Płatne wyceny dotyczą jedynie prac identyfikowalnych artystów. W przypadku, w którym autorem będzie nierozpoznany amator czy samouk lub obiekt okaże się wysokonakładową reprodukcją poinformujemy Cię o tym zanim dokonasz płatności (tego typu wstępna ocena będzie całkowicie bezpłatna). 

Krok trzeci.

Wpłać na podane przez nas konto określoną kwotę. W ciągu 48 godzin od zaksięgowania płatności prześlemy Ci dokument PDF zawierający szacunkową wycenę Twojego obrazu lub grafiki wraz z przykładowymi notowaniami aukcyjnymi autora pracy z ostatnich lat. W przypadku negatywnej oceny autentyczności otrzymasz od nas obszerne uzasadnienie. Ważne! Szacunkowa wycena nie jest równoznaczna z potwierdzeniem autentyczności. Jeśli potrzebujesz opinii rzeczoznawcy o oryginalności posiadanego obiektu przejdź do działu: POTWIERDZENIA AUTENTYCZNOŚCI.

Podstawowy koszt szacunkowej wyceny na podstawie zdjęć to 99 zł (brutto). Kwota ta może być wyższa w przypadku złożoności procesu wyceny (o kosztach poinformujemy Cię przed przystąpieniem do wyceny).